تئاترنت

راه اندازی بخش عملیات حرارتی طرح توسعه مجتمع صنعتی اسفراین

img

به گزارش  پایگاه خبری اسفراین(اسفراین نیوز) به نقل ازایدور نیوز مهندس شایسته، مدیر پروژه های توسعه مجتمع صنعتی اسفراین با اعلام این خبر گفت:  با راه اندازی این بخش سالیانه در حدود 20 الی 30 هزار تن به ظرفیت عملیات حرارتی این مجتمع که تا کنون یکی از گلوگاه های کاری می باشد اضافه خواهد شد. در نهایت راه اندازی این تجهیزات موجب تحویل بهنگام سفارشات مشتریان و توسعه صادرات محصولات این شرکت خواهد شد.
در این کارگاه  تعداد 4 دستگاه کوره واگنی جهت عملیات حرارتی انواع مقاطع فولاد آلیاژی با حداکثر  110 تن  با طول حداکثر  12 متر نصب شده که دقت بسیار بالای این کوره ها در کنترل دما با انحراف دمایی + و – 5 درجه باعث تولید محصولات با خواص مکانیکی یکنواخت در طول کل قطعات می شود. همچنین 2 دستگاه مخزن با امکان کنترل دما به ظرفیت 300 متر مکعب برای انجام عملیات کوئنچ تمپر پیش بینی و نصب گردیده است.
وی در خاتمه خاطر نشان کرد: طرح تکمیلی مجتمع صنعتی اسفراین مشتمل بر چند واحد می باشد که واحد ماشینکاری سنگین در حال بهره برداری آزمایشی بوده، تجهیزات آزمایشگاهی در مراحل پایانی تست و راه اندازی می باشد و بخش سوم تولید شمش به روش ESR با انجام موفقیت آمیز تست های گرم در مرحله تحویل نهایی و بهره برداری کامل است. بخش های ریخته گری مداوم و تابگیری و پوسته کنی نیز به امید خدا در سال 96 به پایان خواهند رسید.

کد خبر:5237   تاریخ انتشار: پنـج شنبه ، 26 اسفند سال 1395 ساعت 22:39:0